PayPal-donate (Wiki).png
O ile nie zaznaczono inaczej, prawa autorskie zamieszczonych materiałów należą do Jana Woreczko & Wadi.

(Unless otherwise stated, the copyright of the materials included belong to Jan Woreczko & Wadi.)


Kuźnica

Z Wiki.Meteoritica.pl

(Różnice między wersjami)
(Utworzył nową stronę „{{Strona w budowie}} == Nowe znalezisko == __NOTOC__ {{VerifyLevel |level=0i}} Marcin Cimała już wygadał na FB (pomimo naszej prośby o dyskrecję) :-( [[Redakcja|M...”)
Linia 1: Linia 1:
{{Strona w budowie}}
{{Strona w budowie}}
-
== Nowe znalezisko ==
+
== Nowe znalezisko! ==
__NOTOC__
__NOTOC__
-
{{VerifyLevel |level=0i}}
+
{{VerifyLevel|level=0i}}
Marcin Cimała już wygadał na FB (pomimo naszej prośby o dyskrecję) :-(
Marcin Cimała już wygadał na FB (pomimo naszej prośby o dyskrecję) :-(
-
[[Redakcja|Mamy]] od września 2018 roku piękny okaz meteorytu znaleziony w Polsce. Waży 2 kg, jest to chondryt zwyczajny. Marcin twierdzi, że L5 lub L6. Widać na jego powierzchni elementy typowe dla okazu orientowanego. Jest również mało zwietrzały na powierzchni, ale w środku już bardziej.
+
[[Redakcja|Mamy]] od września 2018 roku piękny okaz meteorytu znaleziony w Polsce. Jest to 2 kg chondryt zwyczajny, a wstępne oględziny wskazują, że może być typu L5 lub L6. Widać na jego powierzchni elementy typowe dla okazu orientowanego. Okaz jest mało zwietrzały na powierzchni, ale w środku już bardziej.
-
Przygotowujemy go do klasyfikacji w {{!MBD}}. Okaz jest kompletny, obły i orientowany przez co maleje szansa, że był to obfity deszcz. Ale [[Pułtusk]]i też trafiają się orientowane, więc niczego to nie rozstrzyga definitywnie.
+
Przygotowujemy go do klasyfikacji w {{!MBD}}. Okaz jest kompletny, obły i orientowany przez co maleje szansa, że był to obfity deszcz meteorytów. Ale [[Pułtusk]]i też trafiają się orientowane, więc niczego to nie rozstrzyga definitywnie.
-
Jest to na razie (!) pojedynczy okaz, więc nie chcemy go masakrować na, np. 25 płytek, ale staramy się zabezpieczyć oczekiwania innych kolekcji. Leżał na Ziemi kilkadziesiąt lat, to może poczekać kilka tygodni na swoją „premierę”. Nie ma parcia i pośpiechu ;-)
+
Jest to na razie (!) pojedynczy okaz, więc nie chcemy go masakrować na, np. 25 płytek, ale staramy się zabezpieczyć oczekiwania innych kolekcji. Leżał na Ziemi kilkadziesiąt lat, to może poczekać kilka tygodni na swoją „premierę”. Nie ma parcia i pośpiechu. A zachowanie Marcina {{Wielokropek}}.
== Zobacz również ==
== Zobacz również ==
Linia 17: Linia 17:
== Linki zewnętrzne ==
== Linki zewnętrzne ==
 +
* facebook – [https://www.facebook.com/marcin.cimala/videos/2304837179548174/ NEw polish meteorite find. It looks like L6 chondrite but with loots of big iron flakes{{Wielokropek}}] {{SeparatorBull}} [https://www.facebook.com/marcin.cimala/videos/2304820906216468 Newest polish meteorite 2kg{{Wielokropek}}] {{SeparatorBull}} [https://www.facebook.com/marcin.cimala/videos/2304870789544813 Next slice of newest polish chondrite find{{Wielokropek}}]
* woreczko.pl – [http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-FusionCrust.htm Skorupa obtopieniowa (''Fusion crust, fusion rind'')]
* woreczko.pl – [http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-FusionCrust.htm Skorupa obtopieniowa (''Fusion crust, fusion rind'')]
[[Category:Znaleziska]]
[[Category:Znaleziska]]
[[Category:Nie zgłoszone]]
[[Category:Nie zgłoszone]]

Wersja z 20:09, 4 lut 2019

Nowe znalezisko!

0i

Marcin Cimała już wygadał na FB (pomimo naszej prośby o dyskrecję) :-(

Mamy od września 2018 roku piękny okaz meteorytu znaleziony w Polsce. Jest to 2 kg chondryt zwyczajny, a wstępne oględziny wskazują, że może być typu L5 lub L6. Widać na jego powierzchni elementy typowe dla okazu orientowanego. Okaz jest mało zwietrzały na powierzchni, ale w środku już bardziej.

Przygotowujemy go do klasyfikacji w Meteoritical Bulletin Database. Okaz jest kompletny, obły i orientowany przez co maleje szansa, że był to obfity deszcz meteorytów. Ale Pułtuski też trafiają się orientowane, więc niczego to nie rozstrzyga definitywnie.

Jest to na razie (!) pojedynczy okaz, więc nie chcemy go masakrować na, np. 25 płytek, ale staramy się zabezpieczyć oczekiwania innych kolekcji. Leżał na Ziemi kilkadziesiąt lat, to może poczekać kilka tygodni na swoją „premierę”. Nie ma parcia i pośpiechu. A zachowanie Marcina (…).

Zobacz również

Linki zewnętrzne

Osobiste