PayPal-donate (Wiki).png
O ile nie zaznaczono inaczej, prawa autorskie zamieszczonych materiałów należą do Jana Woreczko & Wadi.

(Unless otherwise stated, the copyright of the materials included belong to Jan Woreczko & Wadi.)


Szablon:!Iron Iron

Z Wiki.Meteoritica.pl

(Różnice między wersjami)
(Utworzył nową stronę „<noinclude>__NOTOC__{{VerifyLevel|level=1}}</noinclude> === Meteoryty żelazne typu Iron === O meteorytach żelaznych typu Iron ([[Szablon:Woźniak (2021, ASMP)|Woźni...”)
m
Linia 6: Linia 6:
'''<u>Grupa Iron</u>'''
'''<u>Grupa Iron</u>'''
-
W {{!MBD}} wydzielono jeszcze grupę '''Iron'''. Znajdują się w niej tak egzotyczne meteoryt, jak te [https://www.lpi.usra.edu/meteor/metbull.php?sea=&sfor=names&stype=contains&lrec=200&country=Mars&srt=name znalezione na Marsie] (Aeolis Mons&nbsp;#, Aeolis Palus&nbsp;#, Gusev Crater&nbsp;#, Meridiani Planum&nbsp;#). Do tej grupy zaliczono również polskie artefakty z&nbsp;żelaza meteorytowego [[Wietrzno-Bobrka]] i&nbsp;[[Czestochowa Rakow I i II (Częstochowa Raków I i II)|Czestochowa Rakow&nbsp;I i&nbsp;II]] oraz zaginiony meteoryt [[Krzadka]].
+
W {{!MBD}} wydzielono jeszcze grupę '''Iron'''. Znajdują się w niej tak egzotyczne meteoryt, jak te [https://www.lpi.usra.edu/meteor/metbull.php?sea=&sfor=names&stype=contains&lrec=200&country=Mars&srt=name znalezione na Marsie] (Aeolis Mons&nbsp;#, Aeolis Palus&nbsp;#, Gusev Crater&nbsp;#, Meridiani Planum&nbsp;#).<ref>więcej → woreczko.pl – [http://www.woreczko.pl/meteorites/features/glossary-MeteoritesOnMars.htm Meteoryty na Marsie, NIE z Marsa! (''Meteorites on Mars, NO martian meteorites!'')]</ref> Do tej grupy zaliczono również polskie artefakty z&nbsp;żelaza meteorytowego [[Wietrzno-Bobrka]] i&nbsp;[[Czestochowa Rakow I i II (Częstochowa Raków I i II)|Czestochowa Rakow&nbsp;I i&nbsp;II]] oraz zaginiony meteoryt [[Krzadka]].
{{BQuote-end}}
{{BQuote-end}}

Wersja z 21:24, 16 cze 2022

1

Meteoryty żelazne typu Iron

O meteorytach żelaznych typu Iron (Woźniak 2021):

«

Grupa Iron

W Meteoritical Bulletin Database wydzielono jeszcze grupę Iron. Znajdują się w niej tak egzotyczne meteoryt, jak te znalezione na Marsie (Aeolis Mons #, Aeolis Palus #, Gusev Crater #, Meridiani Planum #).[1] Do tej grupy zaliczono również polskie artefakty z żelaza meteorytowego Wietrzno-BobrkaCzestochowa Rakow I i II oraz zaginiony meteoryt Krzadka.

»



Bibliografia

  • Woźniak Marek, (2021), Meteoryty żelazne – klasyfikacja w obrazach (Iron meteorites – classification in pictures), Acta Soc. Metheor. Polon., 12, 2021, s. 149-216 (abstrakt).[2] Plik ASMP; Książka abstraktów.

Przypisy

Zobacz również

Osobiste